Príbehy detí s detskou mozgovou obrnou

Zoradiť:

Obnoviť

Dávid ŠTOFÍK

3500 EUR

Dávid ŠTOFÍK

Snina
Dávidko má 9 rokov a narodil sa ako zdravé dieťa. Po očkovaní začal slabnúť, nechodí, nerozpráva. Pravidelne absolvuje rehabilitačné pobyty, ktoré mu pomáhajú. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie.

Jozef ČONKA

1500 EUR

Jozef ČONKA

Liptovsky Mikulaš
Jožko má 14 rokov a diagnózu DMO. Absolvuje časté operácie a následné rehabilitácie. Jeho stav vyžaduje zvýšenú starostlivosť rodičov. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Nikolas GLOVŇA

1500 EUR

Nikolas GLOVŇA

Malcov
Nikolas sa narodil po rizikovom tehotenstve a komplikovanom pôrode. Jeho motorický aj mentálny vývoj zaostáva. Nerozpráva, má upravenú stravu a čaká ho operácia. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitáciu.

Rodina KOŠČÁKOVÁ

1500 EUR

Rodina KOŠČÁKOVÁ

Spišská Belá
Sárka a Ondrejko sú 5,5 ročné dvojičky. Narodili sa predčasne, sekciou. Pravidelne rehabilitujú, aby mohli žiť plnohodnotný život. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

Rodina DUBJELOVÁ

15000 EUR

Rodina DUBJELOVÁ

Spišská Teplica
Rodina má štyri deti, z ktorých Anastázia a Miška sú inak obdarené. Napredujú pomaly, svojim tempom. Preprava do školy je veľmi náročná. Vítaná je finančná pomoc na špeciálne upravený automobil.

Maťko PĚČEK

1500 EUR

Maťko PĚČEK

Snina
Maťko sa narodil predčasne v 33. týždni tehotenstva. Diagnostikovali mu DMO a epilepsiu. Stále sa učí loziť, sedieť a veľa iného. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Peťko VÁCLAVÍK

2500 EUR

Peťko VÁCLAVÍK

Detva
Peťko má 8 rokov a narodil sa s hydrocefalom. Navštevuje základnú školu a pohybuje sa na vozíčku. Jeho zdravotný stav si vyžaduje rehabilitácie. Vítaná je finančná pomoc na kúpu ručného pákového pohonu.

Sofinka ŠČUKOVÁ

1500 EUR

Sofinka ŠČUKOVÁ

Spišská Nová Ves
Sofinka a jej sestra sa narodili predčasne v 30.týždni tehotenstva. Lekári vraveli, že sú v poriadku no u Sofinky zistili viacero diagnóz. Je odkázaná na dennú starostlivosť matky. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Liliána ČIŽMÁROVÁ

1500 EUR

Liliána ČIŽMÁROVÁ

Nové Zámky
Noémi a jej dvojička sa narodili v 31. týždni tehotenstva. Prekonala krvácanie do mozgu, má hydrocefalus a epilepsiu. Potrebuje pomoc pri každodenných činnostiach. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitácie a operáciu.

Filip ŠIMONČÍK

1290 EUR

Filip ŠIMONČÍK

Piešťany
Filip je pripútaný na invalidný vozík. Pri sedení trpí veľkými bolesťami, pretože má zdeformovaný chrbát. Sám nesedí nestojí sám sa nenaje. Má rád život a rozdáva radosť. Vítaná je finančná pomoc na špeciálnu pomôcku.

Sabinka VORŽÁČKOVÁ

850 EUR

Sabinka VORŽÁČKOVÁ

Bratislava
Sabinka sa narodila v 39. týždni tehotenstva, cisárskym rezom. Postupne sa zistili viaceré diagnózy a po troch mesiacoch začala rehabilitovať. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Janko HORVÁTH

1500 EUR

Janko HORVÁTH

Rožňava
Janko sa narodil s vážnou vývojovou vadou. Má rázštep chrbtice a hydrocefalus. Nechodí a posúva sa za pomoci rúk. Vítaná je finančná pomoc na operáciu a následnú rehabilitáciu.

Andrea DRGOŇOVÁ s Hankou

1000 EUR

Andrea DRGOŇOVÁ s Hankou

Jaslovské Bohunice
Hanka sa narodila predčasne, veľmi maličká. Navštevuje základnú školu a pravidelné rehabilitácie sa stali jej súčasťou. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.

rodina PAULOVIČOVÁ

1500 EUR

rodina PAULOVIČOVÁ

Žitavany
Tomáško má 13 rokov, trpí detskou mozgovou obrnou a epilepsiou. Navštevuje špeciálnu školu v Zlatých Moravciach. Starajú sa o neho zrakovo postihnutí rodičia, ktorí poberajú invalidný dôchodok. Vítaná je finančná pomoc na rehabili

Saška KOSTOLÁNIOVÁ

1500 EUR

Saška KOSTOLÁNIOVÁ

Hlohovec
Sašenka má 5 rokov a narodila sa predčasne. Po krvácaní do mozgu nastali zdravotné problémy. Od narodenia pravidelne rehabilituje. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačnú liečbu.

Renátka TOBYOVÁ

2500 EUR

Renátka TOBYOVÁ

Levice
Renátka má 20 rokov a narodila sa s nízkou pôrodnou váhou. Dostala krvácanie do mozgu a jej mozog sa prestal vyvíjať. Je odkázaná na celodennú starostlivosť matky. Vítaná je finančná pomoc na zdravotné pomôcky.

Lenka HNIDZÍKOVÁ

1800 EUR

Lenka HNIDZÍKOVÁ

Turzovka
Lenka sa narodila predčasne v 26. týždni tehotenstva. Nechodí, nerozpráva a potrebuje zvýšenú hygienu. Je v pestúnskej starostlivosti starých rodičov. Vítaná je finančná pomoc na rehabilitačný pobyt.
Používaním stránok prevádzkovaných na www.pomocdruhemu.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info.